Равлик і квіти

Сказка для дошкольников от 3-х до 7 лет.

Терапевтический эффект: процесс сепарации мама-ребёнок при переходе в садик или в школу. Помощь в адаптации к новым условиям, позитивное мировосприятие, эстетическое развитие ребёнка.

При рассказывании сказки используются разноцветные ткани, игрушки из шерсти, «живые звуки» природных материалов: камушки, деревянные палочки, глиняные предметы, дудочка.

Про Равлика Льому і Жовто-гарячу Квітку

Була зима. Все навколо вкрив сніг, мела хурделиця, мороз скував ріки, природа спала. Та ось одного дня сонечко пригріло, і сніг та крига почали розтавати. З’явилась перша травичка, пташечки защебетали, ліс сповнився різних звуків: усе живе прокидалося від зимового сну. Десь стукав Дятлик, десь кувала Зозуля, метушилися у траві комашки… 

На галявину виповз маленький Равлик Льома. Равлик не впізнавав свою галявину, адже, восени, коли він ще не спав, усе навколо було жовтим і золотим. Галявина була встелена жовто-гарячим листям, травичка була сухою, світло-жовтою, навіть настрій був жовтим. Льомі так сподобався жовтий колір, що він і сам став жовто-гарячим…

А зараз галявина була зеленою! Равлик Льома озирнувся навколо, шукаючи свій улюблений жовтий колір, але так ніде його і не побачив. Льомі стало дуже сумно і незатишно. Ніде тепер сховатися - на зеленій травичці він став дуже помітним. Раптом наш Равлик почув дивні звуки. То був старий Жук, який тренувався літати і розминав свої крильця.

Жук підмигнув Равлику  й сказав: 

- Знаю, чому ти сумуєш. Тобі ніде сховатися?

- Ніде, - зітхнув Льома.

- Такий колір, як у тебе, є тільки у квітів. Почекай, поки вони розквітнуть…

Равлик Льома дуже зрадів:  тепер він знову побачить свій улюблений жовтий колір! Він терпляче чекав, коли розквітнуть квіти на галявині, і ось такий день настав. Льома підповз до першої рожевої квіточки з жовтою серединкою:

- пусти мене, Квіточко, до себе пожити!

Не пущу, бо в мене пелюсточки ніжно-рожеві, а ти такий яскравий, через тебе мене ніхто не помітить.

Здивувався Равлик і запитав у другої квіточки з жовтою серединкою:

А ти пустиш мне до себе?

Ні, і не проси, у мене блакитні пелюсточки, а ти дуже яскравий, через тебе мене ніхто не помітить!

Льома дуже засмутився. Він вже й не сподівався, що хтось прихистить його, аж раптом побачив яскраву жовто-гарячу квіточку.

Можна я ховатимусь у твоїх пелюсточках?- запитав Льома.

Добре, будемо дружити! – привітно відповіла йому Квіточка.

Весело співали пташки, метушилися у траві комашки, стукав Дятлик, кувала Зозуля, старий Жук продовжував свої тренування. А маленький Равлик Льома мирно спав у лагідних пелюсточках Жовто-гарячої Квітки.Использование материалов сайта возможно только при наличии активной ссылки на сайт.